האם האופניים החשמליים יחליפו את האופנוע?

על ידי / יום שני, 12 נובמבר 2018 / פורסם בקטגורית מידע שימושי
5 רעיונות למסלולי טיול עם אופניים חשמליות בארץ ובחו"ל

זה זמן רב שניתן לקבוע פה אחד שכלי תחבורה וכלי רכב חשמליים הם העתיד, וביום מן הימים, כל הכלים אשר מונעים על ידי דלק ייעלמו מן העולם. אופניים חשמליים מהווים חלק בלתי נפרד מהמהפכה. כבר בשלב זה הם מחליפים במידה רבה את הקטנוע, האופנוע הקטן, בנסיעות בתוך העיר ולמרחקים קצרים עד בינוניים. הם טומנים בחובם אינספור יתרונות משמעותיים, ואנו מאמינים שווריאציה כזאת או אחרת שלהם היא אכן העתיד – ולא רק בתוך תחומי העיר.

אופציה ירוקה ועדכנית

כלי רכב ומכשירים חשמליים מכל סוג שהוא הם הרבה יותר ידידותיים לסביבה מאשר כלים המבוססים על צריכת דלק כגון סולר או בנזין. כאשר אנו מדברים על סיכויים עתידיים להחליף את האופנוע, שהוא כלי רכב הצורך דלק, סוגיית הידידותיות לסביבה משחקת לטובת האופניים החשמליים.

קומפקטיות וקלות משקל

אופניים הם קלים יותר וקומפקטיים יותר מאשר שלל האופנועים למיניהם. זה נכון כפליים כאשר מדובר באופניים חשמליות מתקפלות, אשר מהוות היום חלק ניכר מהשוק. בנוסף, יכולת התמרון שלהם גבוהה מאוד והם נוחים וקלים לשימוש. יותר קל ופשוט להטעין חשמל מאשר למלא דלק בתחנה.

לא מרעישים

האופניים מהווים חלופה שקטה שטובה לא רק לאיכות הסביבה, אלא גם לאיכות החיים המיידית של כל מי שמתגורר באזור הנסיעה. לעומת האופנועים המרעישים, אופניים חשמליים לא עושים רעש כלל.

אופציה זולה וחסכונית

יש סוגיה אחת שתמיד משחקת תפקיד: סוגיית המחיר. זה נכון גם להווה וכנראה שגם לעתיד. האופניים זולים יותר לרכישה, והרבה יותר זולים לתפעול ולתחזוקה. לא משנה מה הם מחירי החשמל באותה תקופה, כנראה שהם תמיד יהיו זולים יותר ממחירי הדלק, וודאי שגם מחירי הביטוח לאופניים נמוכים יותר – וצפויים להמשיך להיות כך.

עדיף בתוך העיר

כבר כעת ניתן לקבוע שאופניים עדיפים על אופנועים בנסיעה עירונית ובהתניידויות לטווחים קצרים יחסית. השיפור שמתרחש כל הזמן בדגמים השונים וימשיך להתרחש גם בעתיד, עשוי לגרום להם להוות אופציה טובה יותר גם בנסיעות ארוכות יותר ובנסיעה בדרכים בין עירוניות.

חלק ברור מהמגמה

האופניים החשמליים מתפתחים ומשתדרגים ללא הרף, והפופולאריות שלהם עולה עם הזמן. כמו כל מוצר בשוק, גם להם לוקח זמן לחלחל לעומקי התודעה הכללית, אבל ניתן לומר שהדרך שהם עשו היא כבר רבה מאוד. הם עדיין לא מחליפים את האופנוע באופן מלא, אך בתוך העיר הם מהווים אופציה טובה, חסכונית, נוחה וירוקה יותר. אם טרם רכשתם, זה הזמן לתת גיחה לחנות אופניים חשמליות ולרכוש זוג בטוח, קומפקטי ויעיל במיוחד.

כתיבת תגובה

TOP