ה"מכות" של רוכבי אופניים

על ידי / יום ראשון, 01 אפריל 2018 / פורסם בקטגורית מידע שימושי
אופניים חשמליים

אופניים חשמליות ורגילות כאחד, הן כלי תחבורה יעיל מאין כמותו כל עוד מדובר בנסיעות קצרות עבור רוכב אחד ומטען מוגבל שיכול להיות נוסע נוסף, היושב על פי רוב מאחורי הרוכב. אולי אינכם יודעים זאת אך למעשה אופניים הם כלי הרכב היעיל ביותר בעולם מבחינת כמות האנרגיה המושקעת בהנעתו ביחס למרחק שניתן לעבור בזכותה. אין פלא ששימוש באופניים הוא נפוץ כל כך, במיוחד באזורים מישוריים יחסית (בהולנד למשל אופניים הם כלי התחבורה העיקרי בערים). אופניים חשמליות מבטלות כמעט לחלוטין צורך להתאמץ פיזית ומסיבה זו היקף השימוש בהן מצוי במגמת עליה כבר יותר מעשור. לקראת פסח ריכזנו עבורכם את המכות של כל רוכב אופניים:

מכה 1: מזג אוויר

מכיוון שבעת רכיבה איננו מוגנים כלל שימוש באופניים במזג אוויר סוער הוא כמעט בלתי אפשרי. גם רכיבה בגשם קל אינה תענוג גדול כמו גם רכיבה תחת שמש קופחת.

מכה 2: תקלות מכאניות

אופניים הם מכונה פשוטה למדי וככזו היא דורשת תחזוקה מועטה בלבד. כל עוד מדובר באופניים שתוכננו ונבנו כראוי הם יחזיקו מעמד לאורך זמן רב מבלי לפתח תקלות. אולם, גם האופניים האיכותיים ביותר עלולים להתקלקל מפעם לפעם. תקלה אופיינית המעיבה על חייהם של רוכבי אופניים חשמליות ורגילות כאחד היא כמובן תקר ("פנצ'ר"). עוד תקלות עשויות להיות כבל שנקרע (למשל כבל בין ידית הבלם למנגנון הבלימה על הגלגל), תקלה בתמסורת, שרשרת קרועה או שנופלת שוב ושוב מגלגל השיניים ועוד.

מכה 3: גניבת אופניים

מכיוון שאופניים הם ניידים מאוד (קל לשאתם ממקום למקום גם כאשר לא ניתן לסובב גלגל או אפילו את שני הגלגלים) הם עלולים להיעלם אם משאירים אותם ללא השגחה ומבלי לנעול אותם היטב למקומם.
גם אם מקפידים לנעול את האופניים היטב חלקים מהם עלולים להיגנב, כך למשל כיסא נאה, פנס, פעמון וכד'. בעלי אופניים חשמליות נושאים עימם לא פעם את הסוללה כדי לחסוך מעצמם עוגמת נפש שהיא מנת חלקם של מי שסוללה יקרה נגנבת מאופניהם.

מכה 4: פציעות

יחסית לנוסעים במכונית רוכב אופניים הוא פגיע מאוד. בור עלול לגרום לנפילה כואבת, תאונות קשות יותר בהן מעורב כלי רכב ממונע עלולות לגרום פציעה חמורה ואף מוות. חבישת קסדה היא מתבקשת כאשר רוכבים במהירות גבוהה יחסית, לצד הכביש, בשטח או בתנאים אחרים היוצרים סיכון לנפילה או התנגשות.

נסיים בנימה אופטימית, אין כל סיבה שהמכות שתיארנו יוציאו לכם את האוויר מהגלגלים. רוב רובם של הרוכבים על אופניים רגילים או אופניים חשמליות מתקפלות עושים זאת במשך שנים ללא פגע. חשוב לנקוט באמצעי הזהירות המתבקשים, לתחזק את האופניים כראוי, להתלבש בהתאם לתנאי הרכיבה ולצמצם למינימום את האפשרות שהאופניים האהובות שלכם יגנבו.

כתיבת תגובה

TOP