6  טיולים שניתן לעשות בעולם עם האופניים

על ידי / יום שני, 03 ספטמבר 2018 / פורסם בקטגורית מידע שימושי
5 דברים שלא ידעתם על אופניים חשמליות

רכיבה על אופניים, מכל הסוגים (אופני כביש, אופני הרים ואופניים חשמליות) צוברת פופולאריות. רבים נהנים מרכיבה כספורט ואחרים עושים שימוש באופניים ככלי רכב לכל דבר. לצד תחביב, פעילות גופנית ומענה לצורכי תחבורה יומיומיים, טיולי אופניים מאפשרים חוויה מיוחדת ושונה מטיול בכל דרך אחרת. שקט, נוף פתוח סביב, אוויר חופשי, פעילות גופנית, תנועה בדרך הידידותית ביותר לסביבה, כל אלה ועוד הם מנת חלקם של מי שבוחרים לערוך טיול אופניים. אספנו עבורכם כמה יעדים מומלצים לחופשות בחו"ל בסגנון טיול אופניים.

מפראג לוינה

מסלול באורך 440 קילומטרים מוביל מן העיר פראג, בירת הרפובליקה הצ'כית אל וינה בירת אוסטריה. המסלול עובר דרך אזורים פחות מתויירים ומורכב כולו מדרכים המיועדות לרוכבי אופניים והולכי רגל. התוואי מישורי ברובו, מעט גבעות מתונות, הרבה שדות ירוקים, כפרים, אגמים, טירות ועוד. ניתן לרכוש אופניים ולמכור אותם בתום הטיול, אין קושי למצוא חנות אופניים חשמליות בפארג. טיול כזה אורך כ-10 ימים ואם בוחרים באופניים חשמליות יש לחלק למקטעים לפי טווח הנסיעה שמאפשרת הסוללה.

7,000 קילומטרים של שבילי אופניים בחבל טירול

חובבי רכיבת שטח יהנו מאוד מטיול אופניים בחבל טירול באוסטריה. מדובר ביעד קרוב, טיסה קצרה למינכן ונסיעה של כ-3 שעות תביא אתכם אל חבל האלפים האוסטרי שם ניתן לתכנן טיול אופניים בכל אורך ומכל דרגת קושי.

טיול אופניים בברצלונה

בעיר ברצלונה לבדה יש למעלה מ-200 קילומטרים של שבילי אופניים. ניתן לטייל ברחבי העיר על גבי אופניים חשמליות. מי שמביא עימו אופניים מתקפלות יכול לשאת אותן עימו בתחבורה ציבורית וכך לדלג בין מקטעים. אורך מומלץ לחופשת טיול אופניים בברצלונה כ-3, 4 ימים.

צרפת ואיטליה

לא לחינם שני אירועי הרכיבה החשובים ביותר בעולם מתקיימים בצרפת ("טור דה פראנס") ובאיטליה (ג'ירו ד'איטליה). מדובר בארצות בהן תרבות הרכיבה על אופני כביש היא מפותחת מאוד. טיולי אופניים בארצות אלה מתאימים במיוחד לרוכבים בעלי כושר טוב המעוניינים לרכב במסלולים מאתגרים עמוסי עליות ומורדות.

קולומביה

ייתכן ולא ידעתם אבל בקולומביה רוכבים על אופני כביש לא פחות מבאירופה. קולומביה ההררית מציעה מסלולים מאתגרים. יש להקפיד לרכב רק באזורים בטוחים.

אוסטרליה

אוסטרליה היא ארץ ידידותית מאד, טיול אופניים בה הוא חוויה נעימה, יש לקחת בחשבון את המרחקים הארוכים ולתכנן מקטעים המתאימים ליכולת הרכיבה של המשתתפים בטיול. קל מאוד לטייל באופניים חשמליות הודות לחניונים מסודרים בהם ניתן לבלות את הלילה ולטעון את סוללת האופניים.

טיול אופניים בחו"ל מחייב ארגון מראש, תכנון מסלול, בחירה בין הטסת האופניים, שכירת אופניים או רכישת אופניים חשמליות בארץ היעד. חשוב מאוד לבחור מסלולים המתאימים ליכולת הרכיבה שלנו, יש לשאוף שלאורך כל המסלול יעמדו לרשותנו דרכים המיועדות להולכי רגל ורוכבי אופניים או לפחות כבישים צדדיים עם שוליים רחבים. תוכלו להתייעץ עם צוות של חנויות אופניים חשמליות QB.

כתיבת תגובה

TOP