כיצד לשמור על האופניים החשמליים מפני הגשם?

על ידי / יום ראשון, 04 פברואר 2018 / פורסם בקטגורית מידע שימושי
איך תשמרו על האופניים שלכם מפני הגשם

החורף כאן ועימו ימים גשומים ההופכים התנהלות שגרתית למאתגרת יותר. מי שברשותם אופניים חשמליות מגלים שהשימוש בהם מורכב יותר במהלך העונה הקרה מאשר בעונות המאופיינות במזג אוויר נוח יותר. כמו כן, חשוב לתת את הדעת על שימוש נכון באופניים כך שלא יגרמו להם נזקים מרטיבות, לחות וקור. בפסקאות הבאות תמצאו טיפים שבכוחם לסייע לכם לעשות שימוש מושכל באופניים שלכם במהלך החורף כך שתשמרו על ביטחונכם האישי כמו גם על תקינות האופניים.

להחנות את האופניים במקום מוגן מגשם

כמעט מיותר לציין שהדבר הבסיסי ביותר שיש לעשות כדי לשמור על אופניים חשמליים מפני הגשם הוא לשאוף להחנות אותם תמיד במקום מוגן ככל האפשר. לא תמיד מספיק גג מעל האופניים, בעת הסערה, הרוח גורמת למי הגשם לחדור גם מן הצדדים אל אזורים המחופים בגג בלבד כשאין מסביבם קירות. אם אתם בעלי אופניים חשמליות מתקפלות נצלו זאת, הקפידו לקפל ולהכניס את האופניים הביתה או למקום מוגן אחר.
אם אתם נוהגים לערוך נסיעות במסלול קבוע עם האופניים החשמליים (למשל לעבודה או ללימודים) אתרו מקומות מוגנים מפני מזג האוויר שם תוכלו להחנות את האופניים.

תחזוקה שוטפת היא חשובה במיוחד בעונה הגשומה

אחד היתרונות של אופניים חשמליים הוא שהם דורשים תחזוקה מועטה בלבד. עם זאת ישנם דברים שמומלץ לכל בעלי אופניים חשמליות לעשות בכדי לשמור על תקינותם במיוחד במהלך עונת החורף. שימון מכלולים הוא דוגמא טובה לפעולה פשוטה שניתן להקפיד עליו ואשר בכוחה למנוע היווצרות נזק. רכשו פחית תרסיס שמן והשתמשו בה כדי לשמן את אזור גלגלי השיניים, החלקים הנעים סביב ידיות המצערת והבלם וכל מכלול אחר בו החלקים נעים. חשוב לדעת שבחורף הגנה בשמן היא חשובה במיוחד זאת משום שהאוויר קר ויבש, החיכוך גדל וחלקי מתכת נשחקים בקצב גדול בהיעדר שימון מספיק. עוד כדאי לזכור ששמן דוחה רטיבות.

הימנעו מחשיפת מעגלים חשמליים למים

מים מוליכים חשמל ולכן חדירת מים אל מערכות שונות באופניים חשמליות עשויה להביא לנזקים רחבי היקף. כך למשל יש להגן על הדקי הסוללה, זליגת חשמל בין ההדקים בגלל רטיבות תביא לאובדן כוח מידי וקיצור משמעותי של חיי הסוללה. מעגלים חשמליים נוספים עליהם יש להגן הם תאורה, מצערת, הגבלת מהירות ועוד.

ככל שתפחיתו חשיפת אופניים חשמליות לגשם, כך תצמצמו את השפעתו המזיקה עליהם. אין צורך להימנע משימוש באופניים חשמליות בחורף, גם אם הן נרטבות מעת לעת – תחזוקה שוטפת נכונה, שימון מכלולים ושמירה על מעגלים חשמליים יבשים, תצמצם את הפגיעה בהם למינימום. תוכלו להתייעץ עם חנויות אופניים חשמליות של חברת QB כיצד להגן על האופניים שלהם בצורה הטובה ביותר.

כתיבת תגובה

TOP