מה לעשות במקרה שגנבו לי את האופניים? 

על ידי / יום שני, 11 ספטמבר 2017 / פורסם בקטגורית מידע שימושי
מה לעשות במקרה שגנבו לי את האופניים?

רכשתם אופניים חשמליות במיטב כספכם, השקעתם באבזור ובבטיחות ויצאתם לסיבוב בעיר. כשחזרתם גיליתם שהאופנים נעלמו… לא נעים! מה עושים כאשר האופניים החשמליות נגנבות?

מסדר זיהוי? לא רק לפושעים…

השלב הראשון בטיפול במקרה של גניבת אופניים חשמליות, הוא להתייצב בתחנת המשטרה ולהגיש תלונה אודות האירוע. נסו לספק לשוטר המקבל את תלונתכם פרטים רבים ככל האפשר.

למרות שרבים נוטים להמעיט ביכולת המשטרה לאתר אופניים גנובים, תתפלאו לשמוע שבערים מוכות גניבות אופניים, כמו תל אביב, הגדילה המשטרה וביצעה מסדר זיהוי לאופניים גנובות לאחר שאיתרה מצבור גדול של רכוש גנוב דו – גלגלי.

במידה וזיהיתם את האופניים החשמליות שלכם במסדר הזיהוי, יוודאו השוטרים שהם אכן תואמים לפרטי התלונה שהגשתם. לאחר האימות תקבלו את האופניים בחזרה ותוכלו לדווש הביתה לשלום.

ברשת האינטרנט וברשת החברתית פייסבוק ניתן למצוא קבוצות רבות שחרטו על דיגלן לעצור את גנבי האופניים. במסגרת הקבוצה תדרשו לספק פרטים כמו מספר שלדה, מספר הסוללה, שם היצרן (החברה), צבע האופניים, עיר הגניבה, פרטים מזהים מיוחדים ועוד. כל זאת, בתקווה שמי שמעוניין לרכוש או רכש אופניים חשמליות החשודות כגנובות, יציץ באתר ויזהה כי מדובר במרמה ואף יוביל להחזרת הרכוש לבעליו החוקיים.

לעיתים חברי הקבוצות בפייסבוק מעלים תמונות של אופניים חשמליות שנמצאו נטושות והן ככל הנראה גנובות. תוכלו להציץ בקבוצה מדי פעם במטרה לבדוק אם האיר לכם המזל ומדובר ברכוש שלכם.

GPS ומצלמות אבטחה

במידה והתקנתם מכשיר GPS על האופניים, זה הזמן לפתוח את האפליקציה שבטלפון הסלולרי ולאתר אותם (בתקווה שהגנבים לא הבחינו בהתקן מבעוד מועד והסירו אותו.) במידה ומצאתם אותם, מומלץ לפנות לתחנת המשטרה ולהגיע למקום מלווים בשוטר, כיוון שאין לדעת מי עומד מולכם.

האמיצים שבינכם יכולים לקחת מונית למקום המוכר כאזור בו נמכרים אופניים גנובים (כמו דרום תל אביב למשל) ולנסות לאתר את רכושכם הגנוב. במידה ואיתרתם את האופניים החשמליות השייכות לכם, יש להודיע למשטרה ולהמתין לניידת. בשום אופן לא מומלץ להתעמת עם הגנב לבד.

רצוי לבדוק עם בתי עסק בסביבה אם פרטי הגנבה נקלטו במצלמות האבטחה שמותקנות אצלם. כך תוכלו להוציא מידע יקר על זהות הגנב. במידה ויש לכם תמונה ברורה של האיש, תוכלו לעבור בין בתי העסק באזור ולברר האם מדובר באחד העובדים במקום.

הקדימו תרופה למכה – רכשו אופניים חשמליות בחנות מקצועית

דווקא במקרה של גניבת אופניים חשמליות, מתגלה החשיבות של רכישת אופניים חשמליות במקום מוסמך ומהימן, כיוון שהמקום בו רכשתם את האופניים יכול לשחזר בעבורכם את פרטי השלדה והסוללה הרלוונטיים. אם רכשתם את האופניים החשמליות שלכם בחנות אופניים חשמליות מקצועית ומסודרת, התקשרו אל החנות, קבלו את פרטי האופניים שלכם, כמו למשל מספר שילדה, שהוא מספר ייחודי לאופניים שלכם ויסייע רבות במציאתם, ואולי תקבלו מידע שיוביל לפתרון מוצלח של הסוגיה.

כל האמור הוא בגדר המלצות בלבד ואינן מהוות ייעוץ משפטי או אחר, ואינו מסיר מאחריות הקורא לבדיקותיו וקבלת החלטותיו. 

כתיבת תגובה

TOP