5 תחרויות אופניים בזמן הקרוב

על ידי / יום ראשון, 19 אוגוסט 2018 / פורסם בקטגורית מידע שימושי

כלי רכב דו גלגליים המונעים בכוח הרגליים הומצאו כבר במאה ה-17. בשנת 1819 אופניים נרשמו כפטנט ומאז השתכללו והלכו עד שכיום ישנם שלל דגמים של אופניים, כאלה המיועדים לנסיעה מהירה על דרך סלולה, אופני שטח (המכונים גם "אופני הרים") ובשנים האחרונות גם אופניים חשמליות.
בישראל משנה לשנה גדל מספר הרוכבים, רבים נהנים מרכיבה כספורט ואחרים משתמשים באופניים ככלי רכב יעיל לנסיעות קצרות יחסית. אופניים חשמליות צוברות פופולאריות למשל אופניים חשמליות מתקפלות המאפשרות הובלה קלה בתא מטען, איחסון נוח, נשיאת האופניים עימנו בתחבורה ציבורית ועוד.
חובבי האופניים נהנים מאירועים כגון טיולים רבי משתתפים, תחרויות, תערוכות, אירועי רכיבה עממיים ועוד. לפניכם סקירה של 5 תחרויות אופניים שיתקיימו בחודשים ספטמבר ואוקטובר, תקופה בה החום של קיץ 2018 כבר יהיה מאחורינו.

מסלול בנוף עוצר נשימה של הרי ירושלים

אירוע רכיבת אופני הרים המכונה "מרתון עין ראפה" יתקיים השנה ב-15 לספטמבר. כל רוכב המעוניין לטעום רכיבה בשביל מאתגר מסומן וסגור, מוזמן להשתתף. הרוכבים נהנים מנוף מדהים של נחל כיסלון, הר כרמליה ויער הקדושים. אורך כל הקפה 27 קילומטרים, מתקיימים כמובן גם מקצים תחרותיים.

אירוע רכיבה עממי בתל אביב

ב-28 לספטמבר יתקיים אירוע הרכיבה השנתי המכונה "סובב טורקי תל אביב". מדובר באירוע עממי המתאים למשפחות וניתן להשתתף גם ברכיבה על אופניים חשמליים. סובב תל אביב הוא פסטיבל אופניים של ממש המתקיים מדי שנה בחול המועד סוכות. בכל חנות אופניים חשמליות באזור המרכז ניתן לקבל פרטים אודות אירוע צבעוני זה המושך אליו מדי שנה אלפי רוכבים בכל הגילאים.

גביע הכרמל הבין לאומי לאופני הרים

ברכס הכרמל מסלולים מצויינים לאופני הרים ואין פלא שבאזור מתקיימים אירועי רכיבה לאורך כל השנה. ב-12 לאוקטובר יערך אירוע רכיבה בינלאומי המושך אליו רוכבים ברמה גבוהה מכל רחבי העולם. ישנם מסלולים המתאימים לכל הרמות ולכל הגילאים.

אירוע רכיבה לנשים בלבד

ב-26 לאוקטובר 2018 יתקיים זו הפעם השניה אירוע רכיבה באופני הרים המיועד לנשים בלבד. האירוע מכונה "יום הרוכבת" והוא מוגדר יום כיף לרוכבות שטח שמטרתו הגברת מודעות לסרטן השד. בין המארגנים גם עמותת "אחת מתשע", המועצה האזורית חוף כרמל ואופני Giant ישראל.

אירוע לזיכרו של הרוכב שניאור חשין

עו"ד שניאור חשין ז"ל (בנו של המשפטן הידוע מישאל חשין ז"ל, שכיהן גם כשופט בית המשפט העליון) נפגע ממכונית בעת שרכב על אופניו בשולי הכביש ונהרג. למרבה הצער תאונות כאלה ממשיכות להתרחש מעת לעת למרות המאמצים להגביר את המודעות בקרב נהגים להימצאות רוכבי אופניים בשולי הדרך. ב-27 לאוקטובר יתקיים "מסע בית השאנטי" לזיכרו של שניאור חשין, האירוע מיועד לרוכבי אופני כביש, הוא מוגדר "מסע" וניתן לבחור בין שלושה מסלולים, 180 קילומטרים (מתל אביב לבית השאנטי במדבר), 90 קילומטרים מקיבוץ בארי אל בית השאנטי, 90 קילומטרים מתל אביב לבארי.

כתיבת תגובה

TOP