תחרות הג'ירו ד'איטליה – תחרות אופניים מגיעה לישראל

על ידי / יום רביעי, 11 אוקטובר 2017 / פורסם בקטגורית מידע שימושי
תחרות אופניים חשמליות

תחרות האופניים המכונה ג'ירו ד'איטליה (Giro d'Italia) היא תחרות האופניים הבינלאומית השנייה בחשיבותה בעולם (אחרי הטור דה פרנס). התחרות, בת שלושה שבועות, נערכת כבר למעלה מ-100 שנים ברציפות (למעט הפסקות של 3 שנים בין 1915-1918 בגלל מלחמת העולם הראשונה ובין 1941-1944 בגלל מלחמת העולם השנייה). התחרות נערכת באיטליה כאשר קטעים ממנה עוברים בדרך כלל גם בארצות אחרות באירופה (בשנת 2014 התגלתה פצצה סמוך למלון בדבלין אירלנד רק שעות ספורות לפני סיום השלב השלישי במרוץ הג'ירו ד'איטליה 2014).

ב-18/9/17 ערכו מארגני התחרות מסיבת עיתונאים בירושלים בה הכריזו על קיום שלבים ראשונים של הג'ירו ד'איטליה 2018 בישראל כאשר אחרי שלבים אלה יטוסו הרוכבים הטובים בעולם להמשך המרוץ באיטליה. מדובר בחדשות כה מסעירות עד שהדיהן נשמעים לא רק בקרב חובבי רכיבה על אופניי כביש אלה אפילו גם בכל חנות אופניים חשמליים.

מתנה רבת חשיבות ליום הולדתה ה-70 של ישראל

לעריכת הג'ירו ד'איטליה בישראל, במיוחד העובדה שהמקטע הראשון יהיה בירושלים העתיקה, יש משמעות מרחיקת לכת החורגת מן הפן הספורטיבי לבדו. מדובר בהבעת תמיכה בישראל, זו תהיה הפעם הראשונה שהג'ירו ד'איטליה יתחיל מחוץ לאירופה ורבים מן הרוכבים המובילים בעולם יגיעו להתחרות בארץ. מדובר ללא ספק בהישג תרבותי ודיפלומטי חשוב, לא קל להביא אירוע כה מרכזי בספורט הרכיבה על אופניים לארצנו בה אופניים חשמליות מתקפלות הן פופולאריות הרבה יותר מאופני מרוץ ואופני הרים גם יחד. מבחינת בטיחות נראה שבאופן יחסי, לאור פיגועי הטרור באירופה שמבוצעים על ידי גורמים אסלאמיים, ישראל בהחלט אינה בעייתית.

מה בתוכנית

כאמור, הקטע הפותח, המתוכנן להיערך ב-4 למאי 2018,  יהיה בן 10 קמ' בלבד ויהיה מרוץ נגד השעון בסמטאות הצרות של ירושלים העתיקה עם הרבה פניות חדות, עליות וירידות. למחרת היום יערך הקטע השני בן 167 קמ' שיוזנק בחיפה, ימשיך צפונה לעכו ומשם דרומה דרך קיסריה ועד לתל אביב. הקטע השלישי, ב-6 למאי, בן 226 קילומטרים, יתחיל בבאר שבע, ימשיך דרומה דרך מצפה רמון ועד אילת.

קבוצה ישראלית מקצוענית

מעניין לציין כי לא רק שהג'ירו ד'איטליה 2018 יצא לדרך בישראל אלא גם שתהיה זו הפעם הראשונה בה תשתתף במרוץ נבחרת רוכבים מקצועית ישראלית – סייקלינג אקדמי. אין להכחיש שבארצנו, בה אופניים חשמליות נמכרות פי כמה מכל סוג אחר של אופניים, אין תרבות עשירה של רכיבת כביש תחרותית. עם זאת הפופולאריות של ענף הטריאתלון גדלה וכפועל יוצא גם תחום הרכיבה על אופני מרוץ זוכה לעדנה.

בעלי חנות אופניים חשמליים אינם צריכים לחשוש שמא עריכת ג'ירו ד'איטליה בישראל תפגע בעסקיהם, ייתכן שהאירוע יביא לתנופה בתחום הרכיבה התחרותית על אופני מרוץ אולם זו לא תבוא על חשבון הפופולאריות הגואה של השימוש באופניים חשמליות בכלל ואופניים חשמליות מתקפלות בפרט.

כל האמור הוא בגדר המלצות בלבד ואינן מהוות ייעוץ משפטי או אחר, ואינו מסיר מאחריות הקורא לבדיקותיו וקבלת החלטותיו. 

כתיבת תגובה

TOP