תקנות חדשות בנוגע לנהיגה על אופניים חשמליות

על ידי / יום ראשון, 28 אוקטובר 2018 / פורסם בקטגורית מידע שימושי

לפניכם סקירה של עיקרי ההגבלות והסנקציות שנקבעו בתקנות החדשות.

קנס שישלמו הורי קטין מתחת לגיל 16 שנתפס רוכב על אופניים חשמליות

השימוש באופניים חשמליות הפך לכה נפוץ עד שגורמי אכיפה מוסדיים (משטרה, פקחים, שיטור עירוני, משמרות מתנדבים, משמר אזרחי וכד') אינם יכולים להבטיח שהכללים שנקבעו בתקנות החדשות אכן ישמרו. כדי להרחיב את מספר העומדים על המשמר נקבע בתקנות שדו"ח ירשם כנגד הורי קטין מתחת לגיל 16 שנתפס רוכב על אופניים חשמליות. סנקציה זו כנגד ההורים תגרום לרבים מהם לסייע באכיפת אחת התקנות החשובות, זו שקובעת שרק מגיל 16 מותר לרכב על אופניים בעלי מנוע עזר חשמלי (בעבר הגיל המינמלי עמד על 14).

 

קנסות גבוהים למי שנתפס רוכב שלא כחוק

בתקנות מפורטות  דרישות שכל רוכב צריך לעמוד בהן, כך למשל שימוש בקסדה, הימנעות מהתעסקות בטלפון תוך כדי רכיבה, הימנעות משימוש באוזניות תוך כדי רכיבה ועוד.
חידוש נוסף בתקנות היא הדרישה להחזיק באישור כשירות לרכיבה על אופניים חשמליות. אישור כזה יונפק על ידי מורי תיאוריה שיוסמכו לכך מטעם הרלב"ד.

פעילים שדרשו הסדרת תחום השימוש באופניים חשמליות, נשמעו שבעי רצון מן התקנות החדשות אולם רבים מהם מתריעים שאם לא תהיה אכיפה יעילה התקנות לא יעזרו.

אופניים חשמליות מתקפלות הן כלי רכב יעיל מאוד למרחקים קצרים יחסית. כל עוד השימוש בהם נעשה באופן אחראי כדאי לנו כחברה לעודד רכיבה על אופניים חשמליות בעיר. התקווה היא שהתקנות החדשות יאפשרו להינות מן היתרונות הגלומים בהרחבת השימוש בכלי רכב מוצלח זה תוך צמצום מספר הנפגעים מקרב הרוכבים והולכי הרגל.

כתיבת תגובה

TOP