תקנות מעודכנות לשנת 2019

על ידי / יום חמישי, 03 ינואר 2019 / פורסם בקטגורית מידע שימושי

 שנת 2019 הגיעה ואיתה תקנות חדשות ומחמירות בכל הנוגע לרכיבה על אופניים חשמליים. התקנות באו לאור ההד הציבורי הנרחב לתאונות ולרכיבה לא בטוחה. התקנות החדשות מגדירות באופן ברור מי יכול ורשאי לרכב על אופניים חשמליים, מה אסור בתכלית האיסור לעשות ומה העונשין עבור מי שיפרו את התקנות.

תנאים לנהיגה

על מנת לנהוג באופן חוקי ורשמי, כל מי שמעוניינים לרכב על אופניים חשמליים, ואין באמתחתם רישיון נהיגה לרכב רגיל או דו גלגלי, חייבים לעבור קורס רישוי מקוצר ומבחן תיאוריה. בסיום התהליך יתקבל אישור כשירות נהיגה לרוכב אופניים. אין לנהוג ללא אישור זה במידה ואין לכם כבר רישיון נהיגה לרכב פרטי או לאופנוע.

מגיל 16 בלבד  

זה לא חדש, אבל הרכיבה היא אכן מגיל 16 בלבד. מה שכן חדש, זה עניין האכיפה המוגברת גם בנושא זה. מי שייתפס רוכב על אופניים חשמליים מתחת לגיל 16 יקבל דחיית רישיון נהיגה בשנה וכמו כן אופניו יוחרמו. גם קנסות כספיים משמעותיים הינם בתוקף במקרה זה.

שדרוג מנועים

תופעת "שדרוג" המנועים והורדת מגבלת המהירות נפוצה מאוד. התקנות החדשות מחמירות מאוד מבחינה זאת. הן הרוכב על האופניים החשמליים והן מי שעוסקים בשדרוגים הללו יהיו חשופים לקנסות כבדים ועד ל-10,000 ₪. מגבלת המהירות הינה 25 קמ"ש, ואין לשנות בשום אופן את מבנה האופניים או להסיר את מגבלת המהירות.

רכיבה עם קסדה  

חלה חובה לרכב על אופניים חשמליים עם קסדה תקנית ורכוסה. מי שייתפס רוכב ללא קסדה יהיה חשוף לקנס. אופניים חשמליות רגילות ואופניים חשמליות מתקפלות מגיעות למהירות גבוהה למדי, גם עם מגבלת המהירות, וקסדה יכולה להציל חיים ולמנוע פגיעות משמעותיות. תוכלו לרכוש קסדה בחנויות האופניים.

רכיבה בלתי חוקית

רכיבה תוך כדי דיבור בטלפון או שימוש באוזניות או רכיבה שלא על מסלול ייעודי לאופניים במקומות שבהם מסלולים אלו קיימים – גם יזכו את הרוכבים בקנסות. רכיבה בלתי חוקית מסכנת הן את הרוכב והן את העוברים ושבים וכמובן שיש להימנע ממנה לחלוטין.

כתיבת תגובה

TOP