4 סוגי סוללה לאופניים חשמליות

על ידי / יום שבת, 16 ספטמבר 2017 / פורסם בקטגורית מידע שימושי
אופניים חשמליות QB

אופניים חשמליות הפכו להיות הטרנד החם של השנים האחרונות בישראל ובעולם. ישראלים רבים שרוכשים את האופניים החשמליות עושים זאת לצורך שימוש יומיומי, לטיולים בחיק הטבע ועוד. רצוי  להיוועץ באיש מקצוע טרם הרכישה של אופניים חשמליות – זאת, במטרה להתאים את האופניים לצרכים המדויקים שלכם, תוך קבלת ביצועים מיטביים מבלי להכביד על הכיס.

הסוללה נחשבת ללב ליבם של האופניים החשמליות, בלעדיה גם המנוע המשוכלל ביותר לא יוכל לגרום לאופניים לזוז. על סוגי הסוללות הקיימים היום לאופניים חשמליות בשוק, היתרונות והחסרונות שלהם – במדריך הבא.

סוללת האופניים החשמליות – מפיקת החשמל

כאשר אנו באים לבחור סוללה לאופניים חשמליות, עלינו לזכור שמשקלה מהווה אלמנט מכריע בבחירתה כיוון שהוא משפיע על יכולת התנועה ועל משקלן הכולל של האופניים.

כדי לא לסרבל את פעולת הרכיבה והניידות באמצעות אופניים חשמליות, רצוי לבחור באופניים קלות משקל ולבחור בסוללה איכותית תוך התייחסות לזמן הטעינה שלה, במרחק שהיא מסוגלת לעשות ואורך חייה. רצוי מאוד להשקיע זמן ומחשבה בבחירה חכמה של סוללה, כיוון שבחירה נכונה עשויה להקל על התחזוקה השוטפת של האופניים החשמליות ולהעניק לנו שקט נפשי.

מה לקנות? סוגי סוללות מומלצים לאופניים חשמליות

רוב הסוללות הנמצאות היום בשוק הן סוללת עשויות ליתיום, הידועות בזמן טעינה מהיר יחסית ובזמן פעילות ממושך ואורך חיים גבוה – וכל אלה, לצד משקל קל.

  • סוללת ליתיום יון (Li-ion)

סוללה זאת הינה סוללה נטענת הפועלת על העיקרון של יציאת אלקטרוני ליתיום מהאלקטרודה השלילית. סוללה זו מסוגלת לפעול בזרם ובעומס גבוה, ובכל זאת להישאר יציבה. היא ניכרת בעמידות גבוהה לחום ולחות, ולכן נחשבת למוצר אמין, עמיד ואיכותי.

סוללת ליתיום יון מספקת מתח של כ – 3.6 וולט, לצד מספר מחזורי טעינה / פריקה גבוה מאוד, והיא יכולה לשמור על יכולות קיבולת מרשימות אלה לאורך כל מהלך חייה

  • סוללת ליתיום פולימר (Li-Po)

סוללת הליתיום פולימר הינה קלה במיוחד ומגיעה במגוון מארזים, גדלים וצורות. היא ניחנת בכושר פריקה מהיר ומספקת אנרגיה גבוהה למערכת האופניים החשמליות כאשר היתרון הבולט שלה הוא בכך שהיא לא גורמת להתחממות יתר ולשריפת המוליכים.

רצוי לבחור סוללה בעלת מארז קשיח שימנע את התנפחותה.

  • סוללת ליתיום ברזל (LifePO4)

סוללה זאת נחשבת ל"כבדה" ביותר מבין משפחת סוללות הליתיום הודות לכך שהיא מורכבת מברזל הכבד מטבעו. יחד עם זאת היא נחשבת למתקדמת ביותר ועולה בהתאם.

אורך החיים של סוללה זאת הינו גבוה וחסרונה הנוסף הוא בזמן הטעינה הארוך שלה.

  • סוללת עופרת

סוללות אלה כבדות ומסרבלות את פעולת הרכיבה ובנוסף הן דורשות זמן טעינה ארוך כדי להגיע למלוא הספקן. אולם, יתרונן הגדול הוא במחירן הזול ביותר לצד אורך חיים ממושך מאוד.

בארץ נמכרים כיום זיופים רבים לסוללות השונות, לכן יש להתייעץ עם חנות אופניים חשמליות מוסמכת ומקצועית ולרכוש את הסוללה במקום אמין ומנוסה המציע שירות ואחריות.

כל האמור הוא בגדר המלצות בלבד ואינן מהוות ייעוץ משפטי או אחר, ואינו מסיר מאחריות הקורא לבדיקותיו וקבלת החלטותיו. 

כתיבת תגובה

TOP