4  תחרויות אופניים בזמן הקרוב

על ידי / יום חמישי, 18 אוקטובר 2018 / פורסם בקטגורית מידע שימושי

הפופולריות של רכיבה על אופניים, רגילות וחשמליות, נמצאת במגמת עליה חדה מזה למעלה מעשור. רבים משתתפים בתחרויות ואירועי רכיבה, יוצאים לטיולי אופניים חשמליות ובוחרים באופניים ככלי הרכב העירוני שלהם. אם גם אתם נדבקתם בחיידק כדאי שתדעו על ארבע תחרויות אופניים ואירועים אחרים הקשורים בתחום ועומדים להתרחש בחודשים הקרובים.

מירוץ סובב כינרת

אחת מתחרויות האופניים החשובות ביותר בארץ תתקיים השנה בשלישי לנובמבר (3/11/18). את האירוע מארגן איגוד האופניים שוונג, יוצאים מחוף צמח ורוכבים סביב כל האגם. האירוע מתקיים במתכונת כזו או אחרת מזה עשרות שנים. השנה, כך מבטיחים המארגנים, יהיה כייף במיוחד, כבישים שנחסמים במיוחד לכבוד התחרות, הפנינג צבעוני לפני הזינוק, בנקודת הסיום ועוד. התחרות המרכזית מיועדת לרוכבי אופני כביש ברמה גבוהה שהרי אורך המסלול כ-65 קלומטרים. יש גם הקפה חלקית (כ-31 קילומטרים), מסלול כביש משפחתי, מסלול שטח אתגרי ומשפחתי ועוד.

אם כבר מזכירים סובב כינרת אז קבלו המלצה לטיול אופניים חשמליות על שביל סובב כנרת. נוף מדהים ושביל נוח, בגלל אורך המסלול חשוב לוודא שלא נתקעים בדרך עם סוללה שהתרוקנה, היוועצו עם נציג חנות אופניים חשמליות כדי לדעת איזה מרחק אפשר לעבור עם הסוללה שלכם, לפי הדגם והגיל שלה.

גביע הכרמל

תחרות בינלאומית ברמה c3 אותה מארגן מועדון הרכיבה מאסטרס חיפה ומביאה הרבה כבוד לישראל בתחום אופני השטח. יש מסלולים לכל הרמות, יוצאים מחניון בית יערן שליד הכפר הדרוזי עוספיא. השנה יערך האירוע ב-7 לדצמבר (7/12/18), יש מסלולים לכל הרמות והגילאים. השבילים עליהם רוכבים מתאימים לאופני שטח בלבד, יש מסלולים אחרים באזור המתאימים לטיולי רכיבה גם על אופניים חשמליות.

קורסים

חוץ מאירועי רכיבה על אופניים רגילות ואופניים חשמליות מתוכננים להיפתח בחודשים הקרובים כמה קורסים העשויים לעניין אתכם. כך למשל קורס מובילי קבוצות שיפתח ב-25/11/18 וקורס תיקוני דרך (נפתח -29/11/18).

אליפות ישראל באופני הרים

בדרום הארץ, אזור נחל חימר סמוך לים המלח, נערכת מדי שנה תחרות אליפות ישראל באופני הרים. לצד המירוץ מתקיים הפנינג ענק עם דוכנים של חברות אופניים ואביזרים, הפעלות לילדים ועוד. השנה האירוע יתקיים ב-21/12/18.

בין אם אתם חובבי אופני כביש, שטח או אופניים חשמליות, השתתפות באירוע רכיבה היא חוויה מהנה כל עוד בוחרים אירוע המתאים לכם. חנויות אופניים חשמליות מפרסמות טיולים מאורגנים לבעלי אופניים חשמליות. באתרי אינטרנט, חנויות אופניים ובקרב חברי מועדוני רכיבה מתפרסמים האירועים המתוכננים לחודשים הקרובים. חשוב לבחור אירוע המתאים לרכיבה שאתם עוסקים בה. יתרון חשוב לתחרויות אופניים הוא הארגון, דרכים בטוחות (כולל חסימת כבישים בחלק מהמקרים), נקודות חלוקת מים, מדידת זמנים, מסלול מסומן ועוד. יש היצע גדול של אירועי רכיבה על אופני כביש ואופני שטח, יש גם טיולים מאורגנים לאופניים חשמליות.

כתיבת תגובה

TOP